سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تحولات دیجیتالی چه تاثیری بر تجربه مشتری دارند؟؟

لزوم ایجاد تحول دیجیتال سازمان ها را وادار می کند که مدل کسب و کار خود را تغییر دهند و با واقعیت جدید حاکم بر بازار سازگاری یابند. جالب این جا است که سازمان ها منشاء چنین تغییراتی نبوده و این تغییرات از مشتریان ناشی می شوند.

امروزه، مشتریان انتظار دارند که محتوای مربوط به فعالیت های روزانه خود را در هر زمان و مکانی مطابق با تجهیزات منتخب و مورد استفاده خود دریافت کنند. این مسیر تعامل مشتری است که استراتژی شما را تعیین می کند.

به منظور همراهی با مشتریانی که با استفاده از ابزارهای خود همواره به شبکه آنلاین متصل هستند، سازمان شما ناچار به استفاده از فناوری است. در این صورت، قادر خواهید بود که یک تجربه مشتری بی نظیر را ارائه دهید.

خوشبختانه، در حال حاضر، استراتژی اغلب سازمان ها بر مبنای مشتری مداری بنا شده است. مطالعات IDC حاکی از آن است که دو سوم مدیران عامل 2 هزار سازمان در سر تا سر جهان تمرکز خود را از استراتژی های سنتی و آفلاین به استراتژی های امروزی تر و دیجیتال انتقال خواهند داد. این امر، به منظور بهبود تجربه مشتری در نظر گرفته شده است. 

از این گذشته، فناوری های نوین دیجیتالی انتظارات مشتریان را نیز تغییر داده و نوع جدیدی از خریداران امروزی را ایجاد کرده اند. این دسته از مشتریان، به طور دائمی به فضای آنلاین متصل بوده و با اپلیکیشن ها به خوبی آشنایی دارند. در عین حال، آن ها از توان کافی برای استفاده از فناوری برخوردار هستند.

 

بنابراین، کسب و کار شما برای استقبال از مشتریان مدرن و ارائه یک تجربه مشتری منحصر به فرد ابتدا باید روند دیجیتالی شدن را به اجرا درآورد.