سفارش تبلیغ
صبا ویژن

اهمیت رضایت مشتری

 کسب و کارها برای ادامه‎ حیات خود به منابع مالی و در واقع به پول نیاز دارند. همه می ‎دانیم که کسب پول بیشتر، مستلزم وجود مشتری است. مشتری هم تنها در صورتی با شما میماند که بتوانید سطح رضایت او را افزایش دهید. در یک دنیای ایده ‎آل، همه‎ مشتریان از شما راضی بوده و دوستان و آشنایان خود را نیز خبر می‎ کنند تا با شما در تعامل باشند.
ولی واقعیت چیز دیگری است. بقای اغلب کسب و کارها وابسته به تعامل صحیح با مشتریانی است که خشمگین و ناراضی بوده و یا حتی تنها یک بار از آنها خرید می ‎کنند. در زندگی واقعی، فقط کسب و کارهایی رشد می ‎کنند که بتوانند بر رضایت مشتری تمرکز نموده و با عوامل موثر در رضایت مشتری آشنا باشند. به خاطر داشته باشید که رضایت مشتری وجه تمایز این دو گروه است. یعنی، آن‎هایی که تنها باقی می‎ مانند و آن‎هایی که رشد می ‎کنند. 

رضایت مشتری، کلید برقراری ارتباط طولانی مدت با مشتریان است.اما، ایجاد ارتباطی طولانی مدت نیازمند تلاش مداوم است. برای انجام این کار، لازم است تا به طور مداوم ایجاد ارزش نموده و مشتری را راضی نگه دارید.

رضایت مکرر مشتری منجر به وفاداری خواهد شد. مشتریان راضی با گذشت زمان به سازمان شما اعتماد نموده و با اطمینان از عملکرد مثبت سازمان و ارائه‎ مستمر ارزش، تعامل با آن را ادامه خواهند داد.